ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 21/5/2024
גרסת הדפסה

ראש המועצה מחזיק בתושבים כבני ערובה בגלל חוב ארנונה

ערוץ 10 ודב גלהר פותרים בעיה

מאת: דב  גילהר  

5/4/2011

כתבתו של דב גלהר בערוץ 10 מובאת כאן במלואה

ראש המועצה המקומית גדרה לא מוכן להוציא לשתי משפחות אישור רישום בטאבו. הוא טוען כי הקבלן שבנה את הדירות לפני כשנתיים וחצי חייב כספים למועצה. כך, הוא מחזיק בעצם את הדיירים כבני ערובה. מערכת בירוקרטיה כינסה את הצדדים לפגישה ולבסוף הושג הסדר פשרהשתי משפחות בגדרה שמעוניינות למכור את דירתן מוחזקות כבנות ערובה בידי ראש המועצה המקומית. המשפחות נקלעו למאבק משפטי בין המועצה, הקבלן שבנה את הבניינים והחברה שהשטח נמצא בבעלותה. כך, באופן לא חוקי לא מאשרים להן במועצה את המכירה.

לפני כשנתיים וחצי קנו דפנה נירון ושני שניידר דירות בשכונת "פנינת המושבה" בגדרה. כעת, הן מעוניינות להתקדם בחיים ולמכור את הדירה. לשם כך, צריכות שתי המשפחות לסיים את הרישום בטאבו. כדי להשלים את הרישום בטאבו צריך ראש המועצה לתת אישור שאין להן חובות למועצה.

לשתי המשפחות אין חובות למועצה אבל אישור על כך, ראש המועצה לא מוכן לתת. הן פנו מספר פעמים למועצה, שם נטען בפניהן כי קיים סכסוך עם חברת הבנייה "פרץ בוני הנגב" ולכן לא מוכנים להנפיק עבורם את המכתב. כששני שניידר הולכת לראש המועצה, יואל גמליאל, הוא מיתמם ואומר כי אין ביכולתו להביא לה את האישור. כשהיא מציינת בפניו שאין לה חובות הוא מאשר כי הדבר נכון. "את לא חייבת. זה הם חייבים". בכך, הוא בעצם משתמש בהן ללחוץ על הקבלן שלדבריו, חייב לו כסף. במקביל הוא מגלגל את הדיירות אל הקבלן: "'פרץ בוני הנגב' צריך להביא לך אישור לטאבו, לא המועצה".

מנכ"ל פרץ בוני הנגב, אייל פרץ, מצדו הציג אישורים של המועצה המקומית ואמר שאינו חייב למועצה. הוא מפנה את האחריות חזרה לראש המועצה שמכניס לסיפור גם את חברת "גרנד האוז", בעלת השטח. זו מכחישה את ההאשמות וטוענת שאין לה חוב למועצה.

בינתיים הצדדים רבים אך מי שנפגע מהטחת ההאשמות והרצון להרוויח כמה מיליוני שקלים הם הדיירים. לכן, מערכת בירוקרטיה החליטה לעשות מעשה וכינסה את הצדדים המעורבים לפגישה בדלתיים סגורות. לבסוף, הושגה פשרה שלפיה, המשפחות הללו ואחרים שנמצאים באותו מצב יקבלו אישור מהמועצה שהם לא חייבים לה דבר ואין לזה שום קשר לחובות של מי שקדם להם.

פורסם לראשונה בערוץ נענע10


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן