ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 22/8/2021
גרסת הדפסה

ארגון זכויות האדם

הצעה לממשלת ישראל כיצד להתייחס לדו"ח על הפגיעה בזכויות האדם בפלשתין


19/10/2004

ביום 18.10.2004 התפרסמה ב- ynet כתבתו של דורון שפר שכותרתה: "16 אלף נותרו בעזה ללא קורת גג בגלל ישראל".

בכתבה מובא תקציר דו"ח של ארגון זכויות האדם Human rights watch , ובו נאמר, כי במרבית המקרים הריסת הבתים מהווה "פעולת ענישה ונקם חסרת הצדקה וחסרת תוקף חוקי".

להלן מספר ציטוטים מהכתבה ומהדו"ח עצמו כפי שהובאו בכתבה:

"אין חולק על כך שהקבוצות הפלסטיניות החמושות עושות שימוש במנהרות לצורך הברחת אמצעי לחימה המשמשים אותם להתקפות נגד כוחות צבא ואזרחים ישראליים. אולם הראיות מצביעות בבירור על כך שצה"ל עושה שימוש בקיומן של המנהרות כאמתלה להצדקת להריסת בתים והרחבת אזור החיץ שלא כדין." (הכוונה ברפיח)

"בנוסף להפרזה בכל הקשור למספר המנהרות, נראה שצה"ל נמנע מלבחון שיטות מוכרות היטב לאיתור והשמדה של מנהרות, כגון שימוש בגלאים סיסמיים, השראה אלקטרומגנטית ומכ"ם חודר קרקע, שהיו מייתרות או מפחיתות את הצורך בפלישות של צה"ל לתוך רפיח."

"הדו"ח קורא לממשלת ישראל לחדול מההריסות הבלתי-חוקיות, לאפשר לפלסטינים שנעקרו מבתיהם לשוב למקומם, לשלם פיצויים לקורבנות, לשלם עבור הנזקים שנגרמו בניגוד לחוק, ולדאוג לצרכי החירום של העקורים."

לכתבה המלאה הקלק כאן.

אני מתכבד להציע לממשלת ישראל להודיע לארגון המכובד, השומר בקפידה על זכויות האדם, כי היא מאמצת את הדו"ח ואת ההמלצות בתנאים שלהלן:

א. תריסר חברי הארגון יוזמנו להצטרף לכוחות צה"ל הפועלים ברפיח על מנת לעמוד מקרוב על הפעילות. צה"ל ידאג לכל צרכיהם לרבות שכפ"ץ אישי, ואלוהים ידאג שהם לא יפצעו או ייהרגו מאש ידידותית של האוכלוסייה שעליה הם נועדו לגונן.

ב. הארגון תשאיל לישראל גלאים סיסמיים, השראה אלקטרומגנטית ומכ"ם חודר קרקע, ואם הם יתגלו כיעילים, לא ייהרסו עוד בתים. אם לאו - הארגון יפרסם התנצלות ויפרסם דו"ח מתוקן.

ג. מדינת ישראל תשלם פיצויים לקורבנות ברפיח לאחר שהיא תקזז מסכומים אלה את סכומי הפיצויים שהיא שילמה לקורבנות הטרור הפלשתינאי.

ד. הארגון יפרסם דו"ח בהיקף מקביל על קורבנות הטרור הפלשתינאי ועל פגיעה בזכויות האדם בישראל, וימליץ על נקיטת סנקציות מקבילות כנגד הרשות הפלשתינאית.

אם הארגון לא יקבל את התנאים האלה, אני מתכבד להציע לממשלת ישראל להגיש נגד הארגון תביעה לבית הדין הבינלאומי, ובה יתבקש בית הדין להצהיר כי הארגון מעל בתפקידו וכי יש לפרקו לאלתר.


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן