ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 22/8/2021
גרסת הדפסה

ביתורים כואבים

רמון והיתר מגחכים מאחורי גבך, מר שרון, מתכננים לרשת אותך מיד לאחר שיגמרו להשתמש

מאת: אמונה  אלון  

22/12/2004

היום עשרה בטבת, מר שרון, היום שבו החל המצור על ירושלים לקראת חורבן בית ראשון. אני מאחלת לך צום קל, אבל מתארת לעצמי שההתנתקות מכבידה עליך היום במיוחד – ואיני מתכוונת לתוכנית ההתנתקות המדינית שאתה חותר לבצע, אלא להתנתקות שכבר ביצעת: התנתקות של יהודים מיהודים, שממדיה המחרידים הולכים ומתגלים בימים האחרונים.

אולי ההיסטוריה תזכור אותך כמי שהצליח להקים חיץ בין מדינת ישראל לרצועת עזה ולצפון השומרון ואולי לא. שהרי גם אם תעקור בסופו של דבר יישובים, יכולתך לפטור את צה"ל מהמשך הלחימה בעומק השטח הפלסטיני מוטלת בספק. מה שבטוח, מר שרון, זה שאתה תירשם בהיסטוריה כמי שפעל רבות, ובהצלחה אדירה, להקמת חיץ בתוך החברה הישראלית. להגברת שנאת החינם. להתנתקות של חלק מן העם מערכיה היסודיים ביותר של הציונות – ולאילוץ החלק האחר של העם להתנתק מן ההתנתקות הזאת.

האם זה מה שרצית, מר שרון? האם "הוויתורים הכואבים" שלך באמת שווים את הביתור הזה של העם היושב בציון ומנסה לשרוד בה? מה חשבת, מר שרון? האם באמת עלה בדעתך שאנשים כמו פנחס ולרשטיין, זמביש, רובי ריבלין ועוד ישראלים נאמנים, שאתה מכיר אותם היטב, יזנחו את כל היקר והקדוש להם רק מפני שאתה, עם כל הכבוד לך, החלטת פתאום "להתפכח"? האם באמת תכננת להכניע מאות אלפי מתנגדי התנתקות, הנאחזים באדמת הארץ הזאת כמו שאתה וחבריך לדור מקימי המדינה לימדתם אותם לעשות, בעזרת קומץ פוסט-ציונים הרואים בך את מושיעם הזמני?

תראה את עצמך, מר שרון. תראה במי אתה מוקף, ובזכות איזה מין אנשים ואיזה סוג של שיטות אתה מקדם עם תוכניותיך. לוועידת הליכוד, שבה השגת רוב גדול בעד הצלת ממשלתך על-ידי השתלת פרס ומצנע, יאה הכותרת "וימאסו בארץ חמדה" (תהילים ק"ו כ"ד). רבים הצביעו בעדך רק כדי לזכות בקידום אישי, רק כדי לא לאבד את עמדות הכוח המטופשות שלהם, רק כדי לא לסכן את מקומם בכנסת. כל אלה יקרים לליבם מארץ החמדה ההיסטורית שהוחזרה לנו לא מכבר על מגש של דם. לא לדבר על שותפיך הקואליציונים החדשים, ועל תומכיך הנלהבים בתקשורת, שהמאיסה בחלקי ארץ היא להם אידיאולוגיה מקודשת זה כבר.

אתה משקיע 60 מיליוני שקלים בשלל שרים וסגני שרים וממיר את ידידיך הישנים בחיים רמון ובחוק שהוא סידר לך גם שלוות נפש? האינך מבין כמה מנותק מעצמך אתה נראה בדרכך להגשמת חזון השמאל, ואיך רמון והיתר מגחכים מאחורי גבך, מתכננים לרשת את השלטון מיד לאחר שיגמרו להשתמש בך ולהמשיך עד כלות הכל במה שהתחלת?

תראה במי אתה מוקף, ותראה את מי גירשת מעליך. תראה על מי דרכת, למי התנכרת, למי לא הותרת ברירה כי אם לצאת השבוע נגד החוק שלך, "חוק פינוי-פיצוי" המאיים להטיל שלוש שנות מאסר על כל אזרח ישראלי שלא יתנתק מערכי הציונות לפי הקצב שקבעת. ביום עשרה בטבת זה, מר שרון, עצוב לי עליך.

-----------
הכתבה התפרסמה לראשונה בידיעות אחרונות.


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>
  1. אמונה ללא אמונה   מאת: דליה ישעיה    30/12/2004

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן