ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 23/6/2024
גרסת הדפסה

משרד הבריאות מודיע [1]

אם הממשלה אומרת לי, שהעישון גורם ל"מוות בטרם עת", אז מהי העת למות?

מאת: יחזקאל  פרופט  

4/1/2005

קניתי בקיוסק חפיסת סיגריות והתחלחלתי. על קופסת הסיגריות הודבקה מודעה של משרד הבריאות, שהכריזה באותיות קידוש הלבנה: "אזהרה הסיגריות גורמות למחלות ולמוות בטרם עת".

אבוי, התחלתי לעשן לפני 40 שנה, ורק עכשיו מודיעים לי הודעה כה דרמטית. היכן היו כל ממשלות ישראל כל ימי חיי? למה שתקו?

ביד רועדת פתחתי את חפיסת הסיגריות ועישנתי סיגריה אחת. בשביל להירגע. "נו", אמרתי בלבי, "אחרי עשרות אלפי הסיגריות שעישנתי, עוד אחת לא תהרוג אותי".

בשתיים בלילה החלו לחלוף במוחי מחשבות פילוסופיות על משמעות החיים. אם הממשלה אומרת לי, שהעישון גורם ל"מוות בטרם עת", אז מהי העת למות?

הדלקתי עוד סיגריה על מנת לחדד את מחשבותיי, והגעתי למסקנה מדהימה - אין כל סיכוי שאמות בגיל 30, 40 או 50. אפילו לא ביום הולדתי ה- 57 אותו חגגתי לפני כחצי שנה.

אבל, כידוע, הממשלה לא משקרת, אז לבטח הם מתכוונים לגיל 60 ונותרו לי רק שנתיים וחצי לחיות. אללי.

בסיגריה השלישית נזכרתי בגולדה מאיר, שעישנה בשרשרת 3 חפיסות ביום והגיעה לגבורות. והיא לא הייתה סתם אזרחית רגילה כמוני אלא ראש הממשלה !!!

"ואולי, אם היא לא הייתה מעשנת", חלפה במוחי מחשבת כפירה, "אז היא הייתה חייה עד עצם היום הזה, ושמעון פרס לא היה זקן חברי הכנסת."למחרת היום קניתי עוד קופסת סיגריות והספק החל לקנן במוחי. אולי הממשלה משקרת?

"לא יתכן" אמרתי לעצמי, "הם גובים כל כך הרבה כספי מסים על סיגריות, אז למה לכרות את הענף עליו תלויים מכוניות השרד של שרי הממשלה?"

לקראת סוף חפיסת הסיגריות השנייה הייתה לי הארה. המחוקק הישראלי הנאור רודף מיעוטים. ככה סתם בשביל הקיק שבעניין.

תחילה אסר על עישון במקומות ציבוריים, ומאז אני מדיר רגליי ממסעדות השומרות על החוק. אסור לעשן במסעדה מחמת הסכנה בעישון פסיבי אבל מותר לדבר בטלפון סלולרי ולהדחיק את הסכנה בקרינה פסיבית. אחר כך אסר מחוקקנו הנאור לפרסם סיגריות, ואסר לכתוב על הסיגריות "לייט", חיישינן שמא אתפתה להאמין כי הן סגולה לאריכות ימים ושנים.

קנוביץ. האיש שעל שמו נקרא חוק בישראל. חוק האוסר על זיהום אוויר, מים ואדמה. זיהום האוויר על ידי האוטובוסים והמשאיות ארובות רידינג ומפעלי תעשייה רבים ממשיך להפיל אלפי חללים מידי שנה, והחוק נותר כאות מתה בספר החוקים.

אז הסיגריה לא תהיה מה שיהרוג אותי. מה שהורג אותנו זו הפשיעה של ראשי העיריות ושל משרדי הממשלה בשורת מחדלים אינסופיים באי שמירה על איכות האוויר המים והאדמה. מעשני הסיגריות הם שעיר לעזאזל.

הממשלה לא משקרת. זהו השקר הצרוף.

ולמעשנים תהיה תקווה.
משרד הבריאות מודיע [2]

קישור
קישור


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן