ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 21/5/2024
גרסת הדפסה

גלובליזציה עכשיו – גירסת פתח תקוה

עם פרוס שנת 2005 העולם נמצא כבר עמוק בתוך תהליך הגלובליזציה המפורסם: גבולות נעלמים, שווקים מתמזגים, צונמי אחד מטפל בחמש מדינות

מאת: ד"ר אמנון  טליתמן,  

22/1/2005

ברוח העת החדשה עולה חשיבות יחסי החוץ ושתוף הפעולה. להלן דיווחו של לבלר משרד החוץ של מדינה אירופית ידועה תחת הכותרת:

גלובליזציה עכשיו – גירסת פתח תקוה

כבוד המיניסטר, אורחים נכבדים!

אחרי שנים בהן אף שר אירופי חשוב לא הראה את פניו בירושלים, הגיע שר החוץ של לוקסמבורג לביקור עבודה והזדהות עם מדינת ישראל. מיד עם הגיעו לנמל התעופה נלקח השר הצידה לנקודת מג"ב לחקירה ראשונית אצל הגורמים, שם עבר עקירת שינים ובדיקה רקטלית.

לאחר מכן שמע בהתרגשות את ברכתה הצוננת של אתי ממשרד החוץ ששאלה אותו מתי הוא נוסע בחזרה לאנדורה וציינה שבדרך כלל בשעה זו היא כבר בבית. המיניסטר ציין שהביקור בארץ התנ"ך הוא עבורו חלום שהתגשם, אי לכך הוזעק קצין מכס שהודיעו שאסור להכניס לארץ חומר הסתה מסיונרי.

בדרך למלונו בירושלים הנהג אמר לו שהחליפה שלו ממש משהו, כמו החליפות של אלה מהמשלחת מצרפת. כנראה עלתה הון אז בטח סבא שלו עשה עסקים טובים בזמן הנאצים.

ליד המלון המתינה לו חבורת מפגיני הימין הלאומי שהניפו שלטים כמו 'מדוע אירופה שתקה' ו- 'צורר לתליה'.

בבקר נלקח השר לביקור מפורט ביד ושם, שיראה מה עשו לנו אנשים כמותו. לאחר מכן סייר בהר הרצל ובחדר המתים של בית חולים 'הדסה'.

בנאומו הקצר ברחבת הכנסת הודיע האורח הנכבד על מענק מטעם מדינתו למוסדות בעיר בסך מאה מליון דולר אך דבריו נקטעו כשנרגם באבנים ע"י חרדים שצעקו כי אינם רוצים לשמוע עובדי אלילים נוצרים בעיר הקודש.

בארוחת הערב הרישמית הדגיש המארח, הוא שר החוץ הישראלי, כי מדינת ישראל מצפה מהעם בליכטנשטיין או מה שזה לא יהיה, לתמוך בגישה הישראלית להציג את כל הערבים כמסריחים. אמנם, טען הישראלי, זה מה שאתם חשבתם תמיד עלינו היהודים, אך במקרה הזה ברור שאנו אלה הצודקים. השר הלוקסמבורגי ענה שארצו תעשה כל שידרש למען השלום והפיתוח באזור. כצעד ראשון ימומן מרכז מדעי גדול בו יעבדו חוקרים מכל מדינות המזרח התיכון.

בתגובה לדבריו קמו אחדים מהנוכחים בצעקות 'הספיקה לנו שואה אחת' ושברו את ידו השמאלית.

בחדר המיון אמרו למיניסטר כי 'אנו מטפלים בכל אחד, גם באנטישמים' והמליצו לו לעבור ברית מילה.

פעיל של חב"ד התרים אותו פעמיים, סגולה לחיים ארוכים. אחרי שכרתו את ידו כדי לחסוך בזמן הוא נשלח למלונו, לא לפני שהצוות ציין בפניו שזוכרים איך מונקו נתנה את כל הנקודות דוקא לשיר של טורקיה.

השר פרש לדירת השרד במלונו כשהוא מלווה בקללות נימרצות מצד עובדי המלון.

בארוחת הבקר בכנסת תיארו לו ח"כים נלהבים בצורה ציורית להדהים את תלייתו של אייכמן. בהמשך נלקח האורח להרצאה על פוגרום קישינב במכון למורשת יהודית. הוא נחלץ משם בעור שיניו כשהוא מוברח בניידת משטרה, לא לפני שאוהד בית"ר מרכזי חבט בראשו באלת בייסבול בציינו כי בסן – מרינו יש כידוע שתי כנסיות אבל אין ולוא מקוה טהרה אחד.

בעודו הוא מודיע על כינון קרן מילגות בסך עשרים מליון דולר לסטודנטים עולים מטעם ממשלתו, נישרפה מכוניתו בידי נציגי המפלגות הרוסיות, גל-עד זכרון לתבוסת המרצחים הפשיסטים בסטלינגרד. אי לכך נאלץ המיניסטר לחזור לחדרו בריצה, מלווה בשני שומרים נירגזים.

לנמל התעופה הסיעו אותו כשהוא שוכב על ריצפה של זחל"מ.

שם הוא הוברח לבטן המטוס בתוך ארון מתים, לאחר שעלה חשד כי הדייל הראשי מתכוון להרעילו, נקמה על הסכם ריבנטרופ - מולוטוב לחלוקת פולין.

בהגיעו ללוקסמבורג שיגר השר איגרת תודה וציין את אופיו החופשי והתוסס, בעל ההכרה ההיסטורית החדה כל כך של העם הישראלי. הוא חתם בהצהרת תמיכה חמה במארחיו.

נו, אמרו כאן, זה מה שיש לו להגיד אחרי כל המהומות שחולל כאן? חוצפה יש להם, לאנטישמים האלה מאירופה.

אבל אין דבר. תמיד תהיה אתנו מיקרונזיה!


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן