ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 22/8/2021
גרסת הדפסה

התנתקות? לא, התפכחות!!

זכו עינינו לראות את תחילת ההתפכחות של עם ישראל. לא "התנתקות" יקרא ליציאת ישראל מחבל עזה, כי אם "התפכחות"


15/8/2005

התפכחות מהיצר להתיישב על אדמה שעם אחר יושב עליה. ואל תאמרו לי, כי זו דרכה של הציונות מראשיתה. זהו שקר, שק בלי כיסוי. לפני קום המדינה התגוררו בין הים לירדן פחות תושבים, יהודים וערבים כאחד, מאשר תושבי חבל עזה כיום. הארץ הייתה "ריקה" כמעט מתושבים.

ברצועת עזה מתגוררים כ- 1,300,000 תושבים, שטח רצועת עזה הוא כ- 378,000 דונם, כלומר כ- 3.5 איש לדונם. מספרם של אזרחי ישראל המתגוררים ברצועת עזה הוא כ- 8,800, כלומר 0.67% ממספר הפלשתינאים. כל מי שאמת בלבבו ודבר שקר לא יעלה על שפתיו יאמר, כי תושבי רצועת עזה התיישבו על אדמה, שעם אחר יושב עליה.

התפכחות מהיצר לשלוט בעם אחר. ואל תאמרו לי, שאין עם כזה (גולדה). אל תאמרו לי כי 3 מיליון פלשתינאים לא היו מעולם "עם". את זה תאמרו לסבתא שלי. כשהיא נולדה בסוף המאה ה- 19 הם לא היו עם. עובדה. היום הם עם. עובדה. עובדה זו מצערת רבים בקרבנו, אבל זה אינו הופך אותם לפאטה מורגנה.

כאשר בשנת 1967 כבשנו את חבל עזה, הם נכנסו להלם. במשך שנים רבות הם לא התנגדו לכיבוש, ושני העמים נהנו מיחסי מסחר פוריים, ומביקור אדוני ישראל במסעדות עזה. בשנת 1988 הם יצאו לאינתיפדה הראשונה. הפעם ההלם היה שלנו. לא הבינונו לשם מה הם צריכים את זה. מדוע הם לא נהנים מחיים ללא עצמאות מדינית.

אנו, שרק ארבעה עשורים קודם לכן נלחמנו בבריטים על מנת לקבל עצמאות מדינית, ונלחמנו במדינות ערב על מנת להציל את המדינה הצעירה מכליה, אנו בחרנו שלא להבין מדוע גם הם רוצים מדינה. בדיוק כזו כמו שיש לנו. וכעונש על רצונם בעצמאות, סגרנו להם את השערים לישראל. לא בכל יום. רק כאשר מאן דהו השלה את עצמו ואותנו, כי זה יחזיר אותם למסלול "הנורמלי" של עם ללא עצמאות. ובמעברים בנינו את המחסומים שתפקידם לשמור עלינו מפני מחבלים. ובמחסומים האלה השפלנו מידי יום אלפי תושבים הגונים שכל רצונם היה לעבוד כחוטבי עצים ושואבי מים בשרותנו. עבדים היו לישראל בארצנו.

ביום 3.8.2005 התפרסמה כתבה קצרה וסרטון וידאו ב- YNET מאת: אילן מרסיאנו ואטילה שומפלבי. מומלץ לראות.

וידאו: תעודה? אני מרגיש כמו ערבי

עלבון. זו המילה היחידה לתאר את תחושת המתנחלים במחסום כיסופים, הנדרשים להציג את תעודות הזהות שלהם לשוטרים והחיילים. האם "נוהל התעודות" יביא להבנה בקרב המתנחלים למצוקת התושבים הפלשתינים במחסומים? לא ממש הקלק
המילה "עלבון" מתארת הכל. זה מה שמרגישים 1,300,000 תושבי הרצועה במשך שנים רבות.

פינוי פיצוי

מדינת ישראל חוקקה את החוק לפיצוי המתנחלים. אזרחים רבים מתקנאים במקבלי הפיצויים, וניתן לקרוא את תגובותיהם על כתבות בעיתונות. די לכם. בית המשפט העליון כבר פסק שיש להגדילם, ובמקרים רבים מגלים עובדי מנהלת הפינוי-פיצוי אטימות לב כלפי המתנחלים.

ביום 3.5.2005 התפרסמה ב- YNET כתבה של אילן מרסיאנו. לכתבה מצורף סרטון.

"בקיץ ארעיל את הצמחים שלי"

הרכב מורחב של בג"ץ דן בעתירות נגד חוק פינוי-פיצוי, אך רונית בלבן, מנהלת משתלה בגני טל, מהגדולות בארץ, מיואשת ("אקבל 40% מהערך ותביעות מלקוחות מכל העולם"). בשיחה עם כתב ynet היא מספרת על מפעל חיים שיורד לטמיון, על חוסר הוודאות ("לאן אלך עם המכונות והטרקטורים?") ומשתוממת: "איך שרון לא מבין את זה? הרי יש לו דיר" הקלק

תקוותי היא, שמאז הפרסום התעשת הפקיד, והסכים לתת לרונית בלבן את הפיצוי המלא על כל נזקיה.

אל תתקנאו בהם. תהא האדמה שעליה בנו המתנחלים את ביתם באשר תהא, זהו ביתם. בו התגוררו, בו נולדו ילדיהם, ובו נהרגו ונפצעו רבים מהם. אל תקלקלו את הרגע ההיסטורי של ההתפכחות בתגרנות של שוק סוסים. שלמו להם על ביתם ושלמו להם על צערם. שלמו להם ביד רחבה, על מנת שלא יהיה ולו תקדים משפטי אחד, שבו ייפסק כי קמצתם את ידכם. ואם זה יעלה לעם ישראל עוד מיליארד שקל, דיינו.

"אריק מגרש תחת אש"

פנים רבות למחאה נגד ההתנתקות. אקדים ואומר, כי כעוצמת התיעוב שיש בי כלפי רעיון ההתיישבות בחבל עזה, כך עוצמת האמפטיה שיש לי כלפי תנועת המחאה.

עם ישראל החל את דרכו במרד העבדים במצרים, המשיך במרד במלכות יוון, במרד במלכות רומי, במרד במלכות בריטניה, וכיום הוא מורד בממשלתו הוא. כך יאה וכך נאה. לא הייתי גא להימנות על עם, שעל פי פקודת הקנצלר שלו מעלה עם אחר למוקד, ולא על עם שעל פי הוראת הקיסר כובש ומשחית עמים רבים.

גאוותי על עמי שיודע להרים את נס המרד נגד עמים המבקשים לדכאו. גאוותי על עמי שמקים מתוכו תנועת התנגדות נגד ממשלתו, כאשר הוא סבור שמהלכיה אינם ראויים.

אבל מדוע סבורים מנהיגי תנועת ההתנגדות שעם ישראל הוא מטומטם?

את רחובות הערים כיסו שלטי חוצות: "אריק מגרש תחת אש". אופס. אם אתם תחת אש, אז הוא מחלץ אתכם ממנה.

אתם וילדיכם שילמתם מחיר כבד בנפש תמורת מגוריכם בקן הצרעות הלזה. לו מדיניות שפויה הייתה מנחה את ממשלות ישראל, היה על משרד הרווחה להוציא את כל הקטינים מרצועת עזה ולשכנם במקום בטוח. אבל עם ישראל וממשלותיו סובלים מזה 38 שנים מעודף טסטוסטרון, והזקפה הלאומית לא אפשרה לנו לחשוב בראש צלול.

עתה הגיעה שעת ההתפכחות. לא תמה המלאכה ולא נשלמה, ועוד שנים רבות יחלפו עד שנתאושש מהניצחון הצבאי המזהיר בשנת 1967. או אז, נחדל לעסוק בגורלו של העם הפלשתיני, ונתפנה לבנות את מדינת היהודים בארץ ישראל.


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן