ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 23/6/2024
גרסת הדפסה

הארנונה העירונית בשנת 2007

הכנס השנתי של ד"ר הנריק רוסטוביץ ושות' חברת עורכי דין


14/1/2007

ביום שני 8.1.2007 התקיים במלון קראון פלזה בתל-אביב כנס שנתי בנושא: הארנונה העירונית בשנת 2007. הכנס נערך מטעם: ד"ר הנריק רוסטוביץ ושות' חברת עורכי-דין.

הכנס נפתח בהרצאתו של עו"ד יצחק בוכובזה, ראש עיריית אור יהודה, בנושא טובת הציבור בשיקולי חקיקת תעריפי הארנונה. עו"ד בוכובזה שם דגש בהרצאתו על השפעת תעריפי הארנונה לעסקים על אי השוויון החברתי במדינה, ושטח את תפישת עולמו בדבר הצורך ללכת לקראת נישומים, שבצוק העתים, נקלע עסקם לקשיים כלכליים.

גב' דבורה הררי, מנהלת הארנונה בעיריית כפר סבא, הרצתה על הרחבת בסיס הארנונה באמצעות סקר נכסים. הררי הדגישה את חובתה של הרשות המקומית בהשתת שומות אמת מחד, ואת חובת הנישומים להמציא לרשות המקומית נתוני אמת מאידך. "אל תזדרזו לפנות לבית המשפט", אמרה הררי, "קודם דברו עמי, ומי שצודק ייענה בחיוב."

עו"ד פייביש, מעורכי הכנס, הרצה על הכללים לבדיקת שומות ארנונה, ופרט את דרכי הבדיקה שלב אחר שלב. בהרצאתו עמד פייביש על "מלכודת 90 הימים". לדבריו, ניתן להגיש השגה למנהל הארנונה תוך 90 יום מיום קבלת השומה, אולם המועד להגשת עתירה מנהלית לבית המשפט הוא 45 יום בלבד, כלומר עד אמצע חודש פברואר.

הרצאתו השנייה של עו"ד פייביש נסבה על חיובי הארנונה הרטרואקטיביים, ובה אמר, כי מותר לרשות המקומית להוציא שומה רטרואקטיבית מוגדלת כאשר הנישום הסתיר מידע מהרשות המקומית או לא אפשר לה לבצע מדידות בנכס. "במרבית המקרים האחרים", אמר פייביש, "גורלה של שומה כזו תלויים על בלימה."

ד"ר הנריק רוסטוביץ שוחח על השפעת "דיני ההקפאה" משנת 1985 ועד היום על חוקיות תעריפי הארנונה, והביא דוגמאות אחדות לחקיקה בלתי חוקית של התעריפים. "הדרך לבדוק את חוקיות התעריפים", אמר רוסטוביץ, "היא לבחון את השינויים שחלו בצווי הטלת הארנונה שנחקקו בידי הרשות המקומית משנת 1985 ועד 2007, ואת אלו ניתן למצוא באנציקלופדיה של דיני הארנונה העירונית."

הרצאתו השנייה של ד"ר רוסטוביץ הייתה בנושא הליכי הגבייה המנהליים, שבהם גובות הרשויות המקומיות את חובות הארנונה ללא פסק דין ומבלי להיזקק ללשכת ההוצאה לפועל. בהרצאה זו עמד רוסטוביץ על המותר והאסור בגבייה המנהלית, ערך השוואה בין גבייה מנהלית לפי פקודת העיריות לבין פקודת המסים גבייה, והדגיש את המעלות והחסרונות שיש בכל אחת מדרכים.

על אורחי הכנס נמנו נציגי החברות הגדולות במשק, נציגי הממשלה ובעלי עסקים.

את הכנס הנחה העיתונאי משה ליכטמן.

עורכי הכנס והמרציםמנחה הכנס, העיתונאי משה ליכטמןעו"ד ערן פייבישד"ר הנריק רוסטוביץעו"ד יצחק בוכובזה, ראש עיריית אור יהודהגב' דבורה הררי, מנהלת הארנונה בעיריית כפר סבאדברי פתיחהפנל שאלות ותשובותמלכה גולן, מזכירת הכנסמלכה גולן וענבל וקניןבוכובזה ורוסטוביץליכטמן ורוסטוביץיהודית והנריק רוסטוביץדליה מטלון ורוסטוביץפייביש ורוסטוביץפייביש ליכטמן ורוסטוביץ

אורחי הכנס

מראה כללי של הכנס


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>
  1. האם העתיד כבר כאן?   מאת: עו"ד אברהם סימון    22/1/2007
  2. תודה אברהם, השגיאה תוקנה   מאת: הנריק    3/2/2007

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן