ד"ר רוסטוביץ, פייביש - חברת עורכי דין אודות ARNONA   אודות העורך ד"ר הנריק רוסטוביץ
 

ארכיון מגזין ארנונה 1999 - 2003
חיפוש
 
    אנציקלופדיה ארנונה   הפחתת חיובי ארנונה והיטלי פיתוח
    פקודת המסים (גביה)   הרצאות בארנונה   ספרים ומאמרים
    0 תגובות לכתבות מאז : 30/4/2024
גרסת הדפסה

מי יזכה בעוגה?

רמת גן וקרית אונו מתחרות על השלל של רמת אפעל וכפר אזר


9/8/2007

הרשויות המקומיות בישראל נחלקות לערים, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות. המבנה המוניציפלי של מועצה אזורית מתאים לאזור כפרי, שבו יש שטחים גדולים, רובם חקלאיים, ומספר תושבים נמוך.

בליבו של גוש דן קיימת מועצה אזורית אפעל, הכוללת שלושה "ישובים כפריים" רמת אפעל, כפר אזר ורמת פנקס. שר הפנים החליט לפרק את המועצה האזורית אפעל, לספח את רמת פנקס לעיריית אור יהודה, ולספח את כפר אזר ואת רמת אפעל לרמת גן.

רמת פנקס משתרעת בצידה הדרומי של דרך לוד, גובלת באור יהודה, מבחינה גיאוגרפית היא השכונה המערבית של אור יהודה, ואין איש חולק על ההיגיון שבסיפוח זה.

רמת אפעל משתרעת בצידה הצפוני של דרך לוד ומזרחית לדרך גהה ולפארק הלאומי של רמת גן. ממזרח לה נמצא בית החולים תל השומר ושכונת תל ליטוינסקי השייכים גם הם לרמת גן. הנוסע בדרך אלוף שדה בואכה דרך שיבא עובר משכונה אחת ברמת גן לשכונה אחרת דרך הטריטוריה של רמת אפעל.

אבסורד זה קיים עשרות שנים מאז הצליח אברהם קריניצי, ראש העירייה הראשון של רמת גן, לספח לעיר שטחים מעברה המזרחי של דרך גהה, ולהקים שם את בית החולים את אוניברסיטת בר אילן ושכונות מגורים.

עשרות שנים לוטשים ראשי עיריית רמת גן עיניים חומדות ברמת אפעל, ועם פירוק המועצה האזורית אפעל, יש סיכוי שחלומם יתגשם.

אלא שבכך לא די. כפר אזר נמצא צפונית לרמת אפעל והוא מוקף ממזרח בשכונת קרית קריניצי ובאוניברסיטת בר אילן מצפון. הפיכת הקרקע החקלאית לקרקע עירונית עתידה להכניס ממון רב לקופת העירייה שתזכה בשלל.

אלא שאליה וקוץ בה. מצפון לתל השומר וממערב לקרית קריניצי שוכנת לה קרית אונו. לפני למעלה מעשור שנים הפכה ממועצה מקומית לעירייה, וגם היא לוטשת עיניים לשלל של כפר אזר ורמת אפעל. הזדעקו פרנסי קרית אונו כנגד ההחלטה של שר הפנים לספח את שתי השכונות לרמת גן, ועתרו לבג"צ נגד ההחלטה.

ימים יגידו מי יזכה בשתי פרוסות העוגה. אם תזכה קרית אונו, ימשיכו תושבי רמת גן לעבור משכונה אחת בעיר לשנייה דרך עיר אחרת. אם תזכה רמת גן, יתכן שיאחדו את קרית אונו עם גבעת שמואל, ואולי, יאחדו את שתיהן עם רמת גן.

 מפת רמת גן כפר אזר קרית אפעל וקרית אונו


תודה למי שיקליק על האייקון של פייסבוק


    תגובות   שלח תגובה >>
  1. מי יזכה? איזו שאלה   מאת: קרל הקטן    12/8/2007
  2. קרל היקר   מאת: הנריק    23/8/2007
  3. הנריק -הגיאוגרפיה שלך לא מי יודע כמה...   מאת: קרל הקטן    26/8/2007
  4. לעו"ד קישקושוביץ'   מאת: ליאם    10/12/2007
  5. העתקת הכתבה   מאת: נחום    25/12/2007

זכויות יוצרים   ד"ר רוסטוביץ, פייביש ושות' חברת עורכי דין   פורטל משפט מיסוי ונדל"ן